Ekonomiczna Piątka 2023

W dniu 2 kwietnia odbyła się dwunasta edycja Ekonomicznej Piątki, czyli biegu na pięciokilometrowej trasie wokół Jeziora Maltańskiego. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy Katedry Informatyki Ekonomicznej UEP. Impreza biegowa została zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Klub Biegacza UEP oraz AZS UEP.

Warto wspomnieć, że bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia. Regularne uprawianie tego typu aktywności przynosi wiele korzyści dla organizmu. Bieganie jest także łatwo dostępne i nie wymaga specjalistycznego sprzętu, co czyni go popularnym i łatwo dostępnym sposobem na poprawę zdrowia i kondycji. Jednak przed rozpoczęciem treningów należy skonsultować się z lekarzem w celu oceny stanu zdrowia i określenia odpowiedniego poziomu intensywności treningów.

Również tego samego dnia odbyła się dziewiąta edycja marszu nordic walkingu, w którym miłośnicy tej dyscypliny wzięli udział, rywalizując o puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Nordic walking – to forma aktywności fizycznej, która polega na chodzeniu z użyciem specjalnych kijków. Ten typ aktywności jest również łatwo dostępny i może być uprawiany przez osoby w różnym wieku i kondycji fizycznej. W porównaniu z bieganiem lub marszem, dzięki zastosowaniu kijków, nordic walking pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie mięśni i spalanie większej ilości kalorii przy mniejszym wysiłku.

Impreza biegowa „Ekonomiczna Piątka” co roku przyciąga setki osób. W tym roku zapisało się na nią 340 zawodników. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie ue.poznan.pl.

Źródło: kie.ue.poznan.pl

Polski
English
Русский