IV Bieg po schodach Collegium Altum

IV Bieg po schodach Collegium Altum odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w dniu 28 października 2018 r. O medale walczyło ponad 300 uczestników. Aby pojawić się na najwyżej usytuowanej mecie w Poznaniu, biegacze musieli pokonać 17 pięter (372 schody).

Zwyciężył Mateusz Marunowski – uzyskując czas 1 min 20 sek. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Ilona Gradus z czasem 1 min 56 sekund.

W ramach zawodów odbyły się IV Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich oraz IV Mistrzostwa Polski Studentów w biegu po schodach. Najlepszym wykładowcą podczas tych zawodów był Marcin Flotyński z czasem 1:49. Spośród pań najszybsza była Baha Kalinowska- Sufinowicz z czasem 2:58. Wśród studentów najszybciej dystans pokonał Michał Gil (1:37); wśród studentek najlepsza była Zuzanna Kielak (2:07).

Na trasie rywalizowali ze sobą również policjanci oraz strażacy. Podczas biegu rozegrano IV Mistrzostwa Policji w Biegu po Schodach Collegium Altum, które objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz II Mistrzostwa Wielkopolski w biegu po schodach o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Organizatorami zawodów był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniem objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Wydarzenie objęte zostało również patronatem Domu Wydawniczego Rebis.

Źródło: ue.poznan.pl