Noc Naukowców 2022

Warsztaty pt. „Prawda czy fake news: jak nie dać się nabrać w Internecie” zostały przeprowadzone podczas Nocy Naukowców 2022. W ramach tych warsztatów można było się dowiedzieć o złożoności badań naukowych w obszarze identyfikacji fałszywych informacji, a jednocześnie ciekawymi zagadnieniami związanymi z poszukiwaniem prawdy – niektóre z nich mogą przypominać zabawę w detektywa.

W przedstawione prezentacji zostały pokazane najważniejsze zagadnienia związane z pojęciem fake news oraz różnice pomiędzy fałszywymi informacjami a prawdziwymi. Dodatkowo można było się dowiedzieć o sposobach sprawdzenia informacji w mediach społecznościowych.

Noc Naukowców – to impreza popularna-naukowa, która się odbywa co roku w całej Europie. Celem wydarzenia jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań w atmosferze zabawy. Tej jedynej nocy naukowcy odchodzą od swoich codziennych obowiązków, aby wspólnie z publicznością przekonać się, że nauka może być ciekawa i pasjonująca. Tegoroczna edycja Nocy Naukowców odbyła się w dniu 30 września.

Więcej informacji można znaleść na stronie internetowej Nocy Naukowców w Poznaniu oraz stronie na temat Nocy Naukowców na UEP.

Źródło: kie.ue.poznan.pl

Polski
English
Русский