Konferencja MIUE 2022

Referat pt. „Czy media społecznościowe mogą obronić się przed fake news?” został wygłoszony podczas jedenastej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. Profesora Zbigniewa Czerwińskiego „Matematyka i informatyka na usługach ekonomii” (MIUE 2022). W ramach prezentacji zostały przedstawione badania naukowe w zakresie detekcji fałszywych informacji przy pomocy metod sztucznej inteligencji. Tegoroczna edycja konferencji MIUE odbyła się w dniu 16 września w trybie zdalnym.

Rozpowszechnienie nieprawdziwych informacji mających na celu wprowadzenie odbiorcy w błąd oraz osiągnięcie określonych korzyści (powszechnie – propagacja fake newsów) to obecnie palący problem, który może realnie zaszkodzić zarówno indywidualnym użytkownikom Internetu (np. ze względu na podejmowanie decyzji w oparciu o nieprawdziwe informacje na temat zdrowia), jak i organizacjom rządowym i pozarządowym.

Podczas sesji plenarnej konferencji MIUE 2022 przedstawiciele zespołu OpenFact przedstawili istotne kwestie w zakresie identyfikacji podejrzanych wiadomości oraz potencjału współpracy z agencjami weryfikujących prawdziwość informacji w Internecie.

Źródło: kie.ue.poznan.pl

Podziękowania od organizatorów konferencji

Podziękowania od organizatorów konferencji

Polski
English
Русский