Interstudent 2018

29 stycznia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najlepszego internacjonalnego studenta w Polsce – INTERSTUDENT 2018. Nagrody główne konkursu dostali: Aigerim Balkhashbayeva (studia licencjackie, Uniwersytet SWPS), Safoura Reza (studia magisterskie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), Włodzimierz Lewoniewski (studia doktoranckie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Dodatkowo kapituła konkursu postanowiła przyznać nagrody specjalne dla trzech studentów zagranicznych: Justyna Pordzik (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Snehalbhai Patel (Politechnika Śląska) i Yasser Faraj (Śląski Uniwersytet Medyczny).

Od lewej: prof. Marek Tukiendorf (przewodniczący kapituły konkursu), Aigerim Balkhashbayeva, Włodzimierz Lewoniewski, Justyna Pordzik, Snehalbhai Patel, Safoura Reza, Yasser Faraj

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wieczornej gali w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2018”. To jest już ósma edycja konkursu, który skierowany jest do studentów zagranicznych w Polsce. Obecnie w polskich uczelniach studiuje około 72 tysięcy obcokrajowców ze 166 krajów.

Od lewej: prof. Witold Abramowicz (kierownik Katedry Informatyki Ekonomicznej), Włodzimierz Lewoniewski, prof. Elżbieta Gołata (prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą UEP)

Źródło: kie.ue.poznan.pl

Polski
English
Русский